reklam
reklam

Ataoğlu:Gelecek sizlerin elindedir ve gelecek sizlersiniz - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

22 Eylül 2023 - 08:27

Ataoğlu:Gelecek sizlerin elindedir ve gelecek sizlersiniz

Ataoğlu:Gelecek sizlerin elindedir ve gelecek sizlersiniz
Son Güncelleme :

24 Kasım 2022 - 12:35

44 views
reklam

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, öğretmenlerin yetiştirdiği her bir öğrencinin geleceğe atılan birer imza olduğunu vurgulayarak, “Gelecek sizlerin elindedir ve gelecek sizlersiniz” dedi.

Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, “24 Kasım Öğretmenler Günü” nedeniyle mesaj yayımladı. Öğretmenlerin, ülkeyi gelecekte yeni ufuklara taşıyacak olan çocukları her türlü bilgi ve beceri ile donatan kutsal bir mesleğin mensupları olduğunu kaydeden Ataoğlu, şöyle devam etti:

“Bir toplumun aydınlık geleceğini eğitimle inşa eden, nesillere bilgiyi, ahlakı, davranış biçimini, saygı ve sevgi içerisinde sabırla işleyen en büyük değerlerimiz öğretmenlerimizdir. Hayatımızda başarılı olduğumuz her alanda öğretmenlerimizin emeği vardır.”

-“Bizler siz değerli öğretmenlerin eseriyiz”

Milli birlik ve beraberliğin teminatının öğretmenler olduğunu ifade eden Başbakan Yardımcısı Ataoğlu, ülkenin kalkınmasının eğitimden geçtiğine inancının sonsuz olduğunu vurguladı. “Bu eğitimi veren de siz değerli öğretmenlerimizsiniz” diyen Ataoğlu, şunları kaydetti:

“Gazi Mustafa Kemal Atatük’ün dediği gibi; ‘Öğretmenler yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.’ Bizler siz değerli öğretmenlerin eseriyiz. Yetiştirdiğiniz her bir öğrenci geleceğe attığınız birer imzadır. Gelecek sizlerin elindedir ve gelecek sizlersiniz.”

Başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybeden tüm öğretmenleri saygı, minnet ve rahmetle anan Fikri Ataoğlu, sevgi, emek ve özveri ile yeni nesillere yol gösteren tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam