reklam
reklam

Ataoğlu, Bakü’de düzenlenen Atatürk’ü anma törenine katıldı… - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

8 Aralık 2023 - 12:21

Ataoğlu, Bakü’de düzenlenen Atatürk’ü anma törenine katıldı…

Ataoğlu, Bakü’de düzenlenen Atatürk’ü anma törenine katıldı…
Son Güncelleme :

10 Kasım 2023 - 10:19

41 views
reklam

Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Türk Devletleri Teşkilatı 7’nci Gençlik ve Spor Bakanları Toplantısına katılmak üzere bulunduğu Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikalinin 85’inci yılı nedeniyle, Atatürk Parkı’nda düzenlenen anma törenine katıldı.

Törene Türkiye’nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, Silahlı Kuvvetler Ataşesi Tuğgeneral Soner Oruçoğlu, KKTC Bakü Temsilcisi Büyükelçi Ufuk Tuğrana, elçilik çalışanları, Azerbaycan’da faaliyet gösteren is adamları, öğretim görevlileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

KKTC Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçi Cahit Bağcı’nın ve Ataoğlu’nun Atatürk heykeline çelenk bırakması ile başlayan törende, büyükelçilikteki bayrak yarıya indirilerek saygı duruşunda bulunularak ardından İstiklal Marşı okundu.

Ataoğlu törenin ardından, Türkiye Cumhuriyeti Bakü Büyükelçisi Bağcı ile birlikte, 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri kapsamında Büyükelçilik binasında açılan Atatürk Resim Sergisi’ni ziyaret etti.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam