reklam
reklam

“Arşivciliğin Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu panel düzenledi - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

6 Temmuz 2022 - 00:18

“Arşivciliğin Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu panel düzenledi

“Arşivciliğin Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu panel düzenledi
Son Güncelleme :

10 Haziran 2022 - 15:12

22 views
reklam

Milli Arşiv ve Araştırma Dairesi, Uluslararası Milli Arşivcilik Haftası etkinlikleri çerçevesinde, “Arşivciliğin Dünü, Bugünü ve Yarını” konulu bir panel düzenledi.

Girne’de bulunan Milli Arşiv ve Araştırma Dairesi Konferans Salonu’nda yer alan Panelde Milli Arşiv ve Araştırma Dairesi Müdürü Doktor Ejdan Sadrazam bir konuşma yaparak,“Arşivciliğin Dünü Bugünü ve Yarını” konulu bir sunum gerçekleştirdi.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da, Milli Arşiv ve Araştırma Dairesi’ne büyük önem verdiklerini belirterek, dairenin çalışmalarının insanlık tarihine verilen önemli bir hizmet olduğunu belirtti.

Kıbrıs Türk halkına uygulanan izolasyonlara rağmen UNESCO’nun, Milli Arşiv ve Araştırma Dairesi’ni resmen tanıyarak uluslararası oluşumlara üye kabul etmesinin KKTC için onur verici olduğunu dile getiren Tatar, dünya tarihinde izini bırakmış bir medeniyetin evlatları olan Kıbrıslı Türklerin bugün hala varoluş mücadelesinin devam ettiğini söyledi.

Panelde daha sonra sunumlar gerçekleştirdi, ardından da Yunanca Koleksiyonu ve Kıbrıs Kitaplığının açılışı gerçekleştirildi. BRT

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam