reklam
reklam

Arıklı:Doğu Akdeniz , gazı KKTC üzerinden Avrupa’ya gidecek…Başka yolu yok - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

6 Temmuz 2022 - 16:30

Arıklı:Doğu Akdeniz , gazı KKTC üzerinden Avrupa’ya gidecek…Başka yolu yok

Arıklı:Doğu Akdeniz , gazı KKTC üzerinden Avrupa’ya gidecek…Başka yolu yok
Son Güncelleme :

29 Mayıs 2022 - 12:40

24 views
reklam

Ardahan’ın il olmasının 30. yılı dolayısı ile Ardahanlılar Konfederasyonunun düzenlediği bir toplantıya katılan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Erhan Arıklı, burada yaptığı konuşmada; “Doğu Akdeniz gazının KKTC ve Türkiye üzerinden Avrupa’ya gitmesinin yolu açıldı. ABD, East Med projesine desteğini çekince Rum-Yunan ikilisinin büyük umutlar beslediği bu proje çöktü. Artık Rumlar Doğu Akdeniz’de tartışmalı sahalarda doğal gaz bulsa bile, bu gazı Türkiye üzerinden Avrupa’ya göndermekten başka şansları yok. Sadece Rumların değil, İsrail’in de başka şansı yok. Yakında KKTC için büyük fırsatlar ortaya çıkacak.. Gaz, Doğu Akdeniz’de barış rüzgarları estirecek. Bu gaz KKTC’ye de ekonomik açıdan faydalar sağlayacak” dedi.

Arıklı “KKTC Cumhurbaşkanlığı seçimlerini Tatar değil de Akıncı kazansa idi, Kıbrıs’ta federasyon kurulmuş olacak, Türkiye Kıbrıs’tan dışlanacaktı. Böylece Türkiyesiz bir Doğu Akdeniz hayata geçecekti. Tatar seçilince ABD strateji değiştirdi. East Med Projesinden desteğini çekti. Biz bunun farkında olduğumuz için YDP‘in desteklemediği kişi Cumhurbaşkanı olamaz demiştik. Öyle de oldu” ifadelerini kullandı.

Ardahanlılar’a hitap etmekten büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Arıklı; “Ne doğduğum yeri, ne de doyduğum yeri inkar ederim. Azerbaycan kökenli, Ardahan doğumlu bir Kıbrıs Türkü olmaktan gurur duyuyorum”  dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam