reklam
reklam

Amcaoğlu: Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda 95 oktan benzin sıkıntısı yok - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

2 Şubat 2023 - 07:23

Amcaoğlu: Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda 95 oktan benzin sıkıntısı yok

Amcaoğlu: Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda 95 oktan benzin sıkıntısı yok
Son Güncelleme :

16 Ocak 2023 - 22:26

23 views
reklam

Ekonomi ve Enerji Bakanı Olgun Amcaoğlu BRT’de ‘17. Saat’ programına katılarak Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda 95 oktan benzin sıkıntısının olup olmadığına ilişkin açıklamada bulundu.

Birilerinin özellikle her hafta bu akaryakıt, tüp gaz konuları üzerinden spekülatif haberler üreterek, toplumda infial yaratmaya çalıştığını söyleyen Bakan Amcaoğlu, “KT Petrolleri’nin tedarik zincirindeki o tedariği sağlayacak olan yaklaşık 4 bin tonluk gemi 19 Ocak Perşembe günü Ada’ya gelecek. Bir ikincisi de hemen ardından gelecek. Perşembe gününe kadar Kıbrıs Türk Petrollerinin yaklaşık 142 istasyonun sıkıntı yaşamaması için Altınbaş Petrol yetkilileri devreye girdi ve eksilebilmesi muhtemel olan istasyonlara 95 oktan tedarik arzı güvenli bir noktaya getirildi” dedi.

“Önemli olan istasyonlara akaryakıtın sağlanması bahane üretmemektir.Bizler de en üst seviyede konuyla ilgili muhataplarımızla çalışmalarımızı yapıp, bu konunun çözümlenmesini sağladık. Kıbrıs Türk Petrolleri’ne ait istasyonlarda bir sıkıntı durumu ortaya çıkacaksa anında Altınbaş Petrol yetkilileri devreye girip, bu eksilmesi muhtemel akaryakıtla ilgili desteği veriyor. Öyle bir sıkıntı yok. Tedarikte bundan sonra yaşanması muhtemel sıkıntıların en aza indirilmesi ile ilgili çalışmalarımızı iki ithalatçı firma ile uluslararası muhataplarımıza da ulaşarak yapmaya devam ediyoruz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam