reklam
reklam

Altuğra:Sonsuz sabır ve özveri ile çalışan tüm hemşirelerin ’12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nü kutlarım - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

28 Mayıs 2023 - 02:53

Altuğra:Sonsuz sabır ve özveri ile çalışan tüm hemşirelerin ’12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nü kutlarım

Altuğra:Sonsuz sabır ve özveri ile çalışan tüm hemşirelerin ’12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü’nü kutlarım
Son Güncelleme :

11 Mayıs 2023 - 18:03

29 views
reklam

Sağlık Bakanı İzlem Gürçağ Altuğra, 12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü dolayısıyla Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası ile Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Birliği’ni kabul etti.

Hemşireler ve Ebeler Birliği Başkanı Ali Özgöçmen, son dönemlerde sağlıkta yaşanan şiddet olayları karşısında gösterilen duyarlılığa teşekkür etti.

Bakan Altuğra sağlık çalışanlarına şiddettin kabul edilemeyeceğini, bu konuda gereken adımların atılmaya başlandığını belirtti.

Bakan Altuğra, dünyada ve ülkemizde hemşirelerin ve ebelerin sağlık bakım sistemi içerisinde önemli rol oynadığının tartışmasız kabul edilen bir gerçeklik olduğunu vurguladı.

Hemşirelik mesleğinin; bireyin sağlığının korunmasında ve geliştirilmesinde, hasta olduğunda iyileştirilmesinde vazgeçilmez önemli bir yeri vardır ve olmaya da devam edecektir diyen Altuğra, sağlık hizmetinin sunulduğu tüm alanlarda, yedi gün 24 saat 365 gün hizmet sunulmakta olduğunu, hemşirelerin ve ebelerin sadece sağlık kurumlarında değil, insan yaşamına dokunduğu ve hayata değer kattığı her yerde olduğunu belirtti.

Bakan Altuğra, aynı zamanda sağlıktaki paydaşlarıyla her zaman diyalog içinde olmaya devam edeceğini kaydetti.

Ziyaretten büyük memnuniyet duyduğunu belitten Altuğra, ‘önce insan’ diyerek, sonsuz sabır, özveri ve itina ile çalışan tüm hemşirelerin “12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü”nü kutladığını söyledi

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam