reklam
reklam

Akansoy: Hükümet, AKSA’yı zengin etmeyi kendine görev edinmiştir - Kibris Dijital HaberKibris Dijital Haber

25 Mart 2023 - 21:20

Akansoy: Hükümet, AKSA’yı zengin etmeyi kendine görev edinmiştir

Akansoy:  Hükümet, AKSA’yı zengin etmeyi kendine görev edinmiştir
Son Güncelleme :

06 Mart 2023 - 12:57

21 views
reklam

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Genel Sekreteri Asım Akansoy yaptığı yazılı açıklamada, Kamu İhale (Değişiklik) Yasa Tasarısını eleştirerek, “UBP-DP-YDP Hükümeti, Kamu İhale Yasası’nda yapılan değişiklik ile doğrudan alım maddesinin kapsamını genişleterek adrese teslim ihalelere kapı aralıyor, şaibeli yöntemlerini yasallaştırmaya çalışıyor” ifadelerini kullandı.

İhale yasasındaki değişikliğin, AKSA’ya özel bir değişiklik çabası olduğunu savunan Asım Akansoy,”KIBTEK, AKSA’ya 2 yılda ödediği fazladan para ile AKSA’nın ülkedeki kurulu santrallerinin tamamını satın alabilecekken, 15 yıllık bir sözleşme ile KIB-TEK fazladan yüz milyonlarca dolarlık zarara uğratılmıştır” iddiasında bulundu.

KIB-TEK’in AKSA’dan elektrik almasına ihtiyacı olmadığını ifade eden Akansoy, KIB-TEK’in AKSA’ya ödeyeceği iki yıllık fazladan kira bedeli ile söz konusu santrallerin KIB-TEK bünyesine katılabileceğini belirtti.

Aksoy, hükümetin, ekonomik olarak içinden geçilen zor dönemde, vatandaşının alım gücünü arttırmayı değil doğrudan alım yöntemi ile AKSA’yı zengin etmeyi kendine görev edindiğini savundu.

reklam

YORUM YAP

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

reklam
reklam